НЕ ПАЛИТЬ ОПАЛЕ ЛИСТЯ

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару День встановлено на згадку про підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар.

Озоновий шар простягається над землею величезною шапкою, що йде в космос. Ця хімічна сполука спостерігається на висоті 100 кілометрів. Він, особливо у верхніх шарах атмосфери, захищає Землю від жорстких небезпечних випромінювань. Якщо цей шар скінчиться коли-небудь, це буде небезпечно для всієї біосфери, для всього жівого. Мільйони молекул озону руйнуються кожну хвилину і результатом цього процесу є збільшення кількості ультрафіолетового випромінювання, яке досягає поверхні Землі.

Зменшення щільності озонового шару викликає низку негативних наслідків:

  • Збільшення ризику виникнення серйозних проблем зі здоров’ям людей в усьому світі (зокрема, збільшення кількості ультрафіолетового випромінювання, яке потрапляє на Землю через відсутність озону, може викликати ракові захворювання шкіри та катаракту).
  • УФ-промені сонця проникають глибоко в наші океани, завдаючи шкоди водоростям, ракоподібним та ікрі і порушуючи таким чином харчовий ланцюг океану, як наслідок, скорочується морське біорізноманіття.
  • Виснаження озону зменшує ріст флори.
  • Збільшення УФ-випромінювання може змінити спосіб обміну вуглекислого газу між атмосферою та біосферою.
  • УФ-випромінювання також сприяє забрудненню повітря.

Людство не в змозі запобігти появі озонових дірок. Однак, зберегти озон хоча б на побутовому рівні, людині під силу, а саме: відмовитись від використання озоноруйнівних речовин, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря, спінювачів, розчинників та охолоджувачів, зменшити використання на побутовому рівні аерозольних балончиків (освіжувачів повітря, різноманітних лаків, фарб та ін.), не спалювати листя, траву, гілки дерев, будь-які побутові відходи (поліетилен, резину, пластмассу та ін.), а також потрібно вивозити на спеціалізовані об’єкти утилізації сміття, яке не піддається швидкому природньому перегниванню.

Тому поетапна відмова від використання озоноруйнівних речовин сприяє не тільки охороні озонового шару в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, а й робить великий внесок для вирішення проблеми глобальної зміни клімату.

Члени шкільного лісництва «Ромашка» разом з представниками НПП «Деснянсько-Старгутський теж приєдналися до акції по збереженню озонового шару: переглянули презентацію «Не палить опале листя», ознайомилися з цікавими фактами щодо збереження озонового шару, мешканцям нашого міста роздавали листівки «Чому не можна спалювати листя і траву?»

Bookmark the permalink.

Comments are closed.